Frisbee w budżecie obywatelskim

Trwa ocena zgłoszonego przez nas projektu w ramach budżetu obywatelskiego na rok 2022.  Głosowanie już niebawem, więc damy Wam znać!

Parkowe granie w Ultimate Frisbee dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Projekt zakłada bezpłatne zajęcia z dyskiem frisbee dla mieszkańców Warszawy. Nauka rzucania frisbee i podstaw gry w ultimate. Zajęcia będą odbywały się na powietrzu oraz kończyły meczem pomiędzy uczestnikami. Projekt realizowany będzie od kwietnia do października 2022 w weekendy. Wstęp wolny. Pomóżcie zrealizować tę inicjatywę.

Głosujcie!

Proponowane lokalizacje:

– Park im. Józefa Piłsudskiego (Pole Mokotowskie)
– Park Skaryszewski im. Ignacego Jana Paderewskiego
– Park Bródnowski
– Park Moczydło
– Park Jana Pawła II na Ursynowie
– Park Dolinka Służewiecka
– Park nad Balatonem
– Park Górczewska
– Park Szczęśliwicki
– Park Kępa Potocka
– Plaża Poniatówka
– Plaża Zawady

Dlaczego zgłosiliśmy ten projekt?

Zaprezentowanie nowej drużynowej gry z frisbee – Ultimate – ma na celu aktywizację mieszkańców i zadbanie o ich kondycję i zdrowy styl życia. Celem jest również aktywne spędzenie wolnego czasu ze swoimi bliskimi, z dala od telewizora czy komputera.

Mecze w Ultimate rozgrywa się plastikowym dyskiem tzw. frisbee, a taka innowacja może zachęcić do gry osoby w różnym wieku. W grze nie ma sędziego, więc kwestie sporne muszą być rozwiązywane między samymi zawodnikami, w zgodzie z duchem fair play. W sporcie liczy się zaufanie i szacunek do przeciwnika, co ma ogromne walory edukacyjne. Na boisku grają drużyny mieszane, złożone z dziewcząt i chłopców, stąd Ultimate to sport dla całej rodziny.