Frisbee w budżecie obywatelskim

Parkowe granie w Ultimate Frisbee dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Uwaga! Projekt ogólnomiejski, więc nie trzeba rezygnować z głosowania na projekty w swoich dzielnicach.

Projekt zakłada bezpłatne zajęcia z dyskiem frisbee dla mieszkańców Warszawy. Nauka rzucania frisbee i podstaw gry w ultimate. Zajęcia będą odbywały się na powietrzu oraz kończyły meczem pomiędzy uczestnikami. Projekt realizowany będzie od kwietnia do października 2022 w weekendy. Wstęp wolny.

Proponowane lokalizacje:

– Park Skaryszewski im. Ignacego Jana Paderewskiego
– Park Dygata
– Park nad Balatonem
– Park Moczydło

Dlaczego zgłosiliśmy ten projekt?

Zaprezentowanie nowej drużynowej gry z frisbee – Ultimate – ma na celu aktywizację mieszkańców i zadbanie o ich kondycję i zdrowy styl życia. Celem jest również aktywne spędzenie wolnego czasu ze swoimi bliskimi, z dala od telewizora czy komputera.

Mecze w Ultimate rozgrywa się plastikowym dyskiem tzw. frisbee, a taka innowacja może zachęcić do gry osoby w różnym wieku. W grze nie ma sędziego, więc kwestie sporne muszą być rozwiązywane między samymi zawodnikami, w zgodzie z duchem fair play. W sporcie liczy się zaufanie i szacunek do przeciwnika, co ma ogromne walory edukacyjne. Na boisku grają drużyny mieszane, złożone z dziewcząt i chłopców, stąd Ultimate to sport dla całej rodziny.

Pomóżcie zrealizować tę inicjatywę. Głosujcie!

Instrukcja głosowania:

Na stronie budżetu obywatelskiego podajesz adres email, na który otrzymasz link do głosowania. Klikasz w link otrzymany w wiadomości email.

W budżecie obywatelskim możesz zagłosować na pomysły dzielnicowe w jednej, wybranej dzielnicy oraz na propozycje ogólnomiejskie. Każdy wybrany przez Ciebie projekt otrzyma jeden głos.

– Możesz wybrać maksymalnie 15 projektów w jednej, wybranej dzielnicy.
– Możesz wybrać maksymalnie 10 projektów. (Tutaj najlepiej wybrać tylko ten projekt;) by zwiększyć szansę na naszą wygraną).

W kolejnym kroku podajesz swoje dane osobowe (w warszawskim budżecie obywatelskim głosują wyłącznie mieszkanki i mieszkańcy stolicy).

Zanim oddasz głos, sprawdź jeszcze raz, czy masz wybrane wszystkie projekty, na które chcesz zagłosować. Po oddaniu głosu edycja listy wybranych projektów nie będzie możliwa.

Na podany wcześniej adres mejlowy otrzymasz potwierdzenie zagłosowania w budżecie obywatelskim.