FAQ – zajęcia ultimate w trakcie pandemii

Jak wyglądają zajęcia ultimate w trakcie pandemii?

W okresie pandemii zwracamy szczególną uwagę na bezpieczeństwo i zdrowie zawodników, dlatego ćwiczymy w mniejszych grupach. Prowadzimy treningi ultimate dla dzieci i młodzieży z zachowanie szczególnych zasad bezpieczeństwa uwzględniających powszechnie obowiązujące przepisy, zalecenia Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz regulamin wprowadzone przez właściciela/zarządcę obiektu treningowego.

Kto może uczestniczyć w zajęciach ultimate frisbee?

Do zajęć może przystąpić osoba, która znajduje się w dobrej formie fizycznej, nie posiada żadnych chorób, ani kontuzji. Ponadto, nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych uniemożliwiających jej bezpieczny udział we współzawodnictwie sportowym. Nie zaobserwowano u takiej osoby, ani wśród osób z jej otoczenia w ciągu ostatnich 14 dni żadnych przejawów koronawirusa (w szczególności temperatury powyżej 37 stopni, kaszlu, duszności itd.) Ponadto osoba taka nie przebywa na kwarantannie/w izolacji oraz nie był za granicą w ciągu ostatnich 14 dni.

Kto nie będzie dopuszczony do zajęć ultimate frisbee?

Osoba może zostać niedopuszczenia do treningu przez szkółkę (trenera) w drodze jednostronnej decyzji, w przypadku zauważenia jakichkolwiek objawów koronawirusa (w szczególności temperatury powyżej 37 stopni, kaszlu, duszności itd.).

Kiedy zajęcia w grupach mogą zostać zawieszone?

Na bieżąco monitorujemy sytuację w stolicy, gotowi do zawieszenia treningów, jeśli ryzyko zakażenia byłoby zbyt duże.

Jak ćwiczymy podczas izolacji

W czasie izolacji, z wszystkimi zainteresowanymi graczami, realizujemy indywidualny program treningowy.