Miniturniej Ultimate Frisbee na Mokotowie – Zapowiedź

Zapraszamy w sobotę 10 lutego w godz. 15:00 – 20:00 na Orlik Kazimierzowska 58 (hala pneumatyczna), gdzie odbędzie się Miniturniej Ultimate Frisbee. Będzie to impreza, w której zagrają szkolne i dzielnicowe drużyny z całej Warszawy. Ultimate to zyskująca na popularności gra drużynowa z dyskiem frisbee. Celem jest złapanie dysku w strefie punktowej bronionej przez przeciwników. To nie tylko sport niesamowicie widowiskowy, a zarazem bezkontaktowy, nie wymagający udziału sędziego. Na zawodach panuje przyjazna atmosfera, a zawodnicy przeciwnych drużyn rozwiązują kwestie sporne w myśl zasad Spirit of the Game oraz fair play. Ultimate jest sportem uznanym przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski i wpisanym do programu The World Games (Igrzysk Sportów Nieolimpijskich). 

Udział w imprezie może wziąć każdy. Organizator imprezy – drużyna Sky This Warszawa – zapewni  strefę nauki rzucania frisbee dla początkujących. Najodważniejsi będą mogli zagrać w turnieju dzielnicowym, który będzie przeznaczony dla dzieci od 7 roku życia i rodziców. Młodzież będzie mogła dołączyć do jednej z drużyn w ramach turnieju międzyszkolnego. Nie zabraknie konkursów i zabaw z dyskiem, w których będzie można wygrać cenne nagrody.

Atrakcją wydarzenia będą mecze pokazowe reprezentacji Polski do lat 20 oraz mecz drużyn do lat 15: Sky This Warszawa – Panthers Wrocław. 

Harmonogram imprezy:

15:00 – 15:30 Wspólna rozgrzewka
15:30 – 19:00 Szkolny i dzielnicowy turniej ultimate frisbee
15:30 – 20:00 Strefa rzucania i atrakcje dla kibiców

17:00 – Mecz pokazowy Sky This Warszawa – Panthers Wrocław
17:30 – Licytacja gadżetów związanych z ultimate frisbee
18:00 – Turniej pokazowy reprezentacji Polski do lat 20
19:00 Ceremonia medalowa i podsumowanie imprezy

Partnerem wydarzenia jest: Ośrodek Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy w Dzielnicy Mokotów oraz Urząd Dzielnicy Mokotów, a także Polskie Stowarzyszenie Graczy Ultimate, VR Ultimate, Warszawska Liga Ultimate, Świat Dysków oraz Piekarnia-Cukiernia Grzybki.

Adres: ul. Kazimierzowska 58, hala pneumatyczna
Termin: sobota 10.02.2024 godz. 15:00 – 20:00

W celu zgłoszenia do turnieju zapraszamy do wypełnienia formularza rejestracyjnego: https://forms.gle/EQYaU5h6N5QfKmbR7

Zapisy indywidualne i drużyn prowadzimy również pod adresem: kontakt@skythis.pl

Zapraszamy do udziału w imprezie kibiców, dzieci i rodziców, młodzież szkolną. Wstęp wolny!

1 lutego 2024

Leave a reply