Drugie miejsce w konkursie Ultizone Trophy 2019 na organizację roku

To był jeden z najbardziej intensywnych dni w naszej jeszcze niezbyt długiej historii. Zanim spotkaliśmy się na cotygodniowym sobotnim treningu na Ursynowie uczestniczyliśmy w gali Polskiego Stowarzyszenia Graczy Ultimate podsumowującej miniony rok. Po południu oglądaliśmy zaś finały Warszawskiej Ligi Ultimate w trzech kategoriach. Ale po kolei…

Wyróżnienie podczas gali PSGU

Uroczystej gali Polskiego Stowarzyszenia Graczy Ultimate towarzyszył po raz pierwszy konkurs organizowany przez portal ultizone.pl. Szczerze nie spodziewaliśmy się tylu głosów i jesteśmy mile zaskoczeni, że nasze starania zostały dostrzeżone. Najlepszą organizacją roku może poszczycić się turniej Ależ Talerz odbywający się w Płocku. Rokrocznie odbywają się dwie edycje turnieju letnia i zimowa. Jego gospodarz, drużyna Mad Hatters prężnie działa w szkołach w tym mieście i promuje ultimate wśród dzieci i młodzieży. Także, naszym zdaniem, wyróżnienie w pełni zasłużone.

Sky This na gali Polskiego Stowarzyszenia Graczy Ultimate 2019

Trening na boisku LO158 – Szolc Rogozińskiego 2

Już kolejną sobotę z rzędu, korzystamy z wiosennej aury i zamieniliśmy salę gimnastyczną na szkolne boisko. Mimo ferii i tego, że większość naszej ekipy bawi na nartach (Pozdrawiamy między innymi Warszawski Klub Narciarski;) ) spotkaliśmy się w kilkanaście osób i mogliśmy kontynuować przygotowania do naszych pierwszych Halowych Młodzieżowych Mistrzostw Polski, które już na początku marca (7-8.03 we Wrocławiu).

Sky This – trening dla młodzieży na boisku LO158 ul. Szolc-Rogozińskiego 2

Kończymy nasz debiutancki sezon WLU

Po treningu wsiedliśmy w słynny bus Dyskopolot i pojechaliśmy pod balon na ul. Koncertowej, gdzie odbywały się finały XII edycji Warszawskiej Ligi Ultimate. Mimo, że w tym roku jeszcze nie walczyliśmy o medale, cały występ wspominamy świetnie:) Mieliśmy okazję zagrać z najlepszymi drużynami w Polsce i przy okazji bardzo dużo się nauczyć. Zaliczyliśmy pierwsze swoje layouty, zapisywaliśmy na swoim koncie asysty i zdobywaliśmy punkty, dobrze się bawiąc. W naszej pamięci pozostanie mecz z drugą drużyną BC Kosmodysk, którzy nasi przeciwnicy rozstrzygnęli jednym punktem w samej końcówce.

Najprawdopodobniej pobiliśmy rekord ligi, bo w naszych barwach w tym sezonie zagrało 30 osób. Na pewno pobiliśmy rekord ligi jeśli chodzi o średnią wieku, bo jesteśmy najmłodszą drużyną, która wystąpiła w jej historii.

Sky This – finały Warszawskiej Ligi Ultimate 2019

Skład – Warszawska Liga Ultimate 2019:

#21 Anna #19 Anna #3 Bartosz #46 Dominik #38 Ewa #12 Felek #17 Franciszek #25 Franek #47 Franek #34 Franek #8 Jakub #28 Jan #7 Janek #20 Janka #34 Julia #1 Karol #3 Kinga #34 Konrad #19 Lena #2 Marysia #9 Michał #24 Mikołaj #19 Natalia #7 Nataniel #4 Róża #12 Stanisław #16 Zosia #7 Zuzanna #16 Zuzanna #36 Mateusz 

16 lutego 2020
|||

Leave a reply