Halowe Mistrzostwa Polski Wrocław 2020

W dramatycznych okolicznościach Halowym Mistrzem Polski w kategorii mixed (mieszanej) została warszawska Zawierucha. Oglądając spotkanie można było mieć wrażenie, że ich przeciwnicy RJP Squad dyktują warunki gry i są o krok od złotego medalu. Zawierucha odrobiła jednak kilku punktową stratę do rywala. Objęła pierwsze prowadzenie w meczu, w momencie gdy rozstrzygnęły się losy spotkania.

Nasze akcenty na seniorskich Halowych Mistrzostwach Polski 2020

W III lidze w barwach drużyny Dyskopolot z Legionowa zagrały dwie nasze zawodniczki Ania i Kinga. Dziewczyny świetnie wkomponowały się w zespół. Grały pewnie i w zasadzie przez cały turniej bezbłędnie, dobrze spełniając wyznaczone im role. W dodatku w dużej mierze przyczyniły się do niesamowitego come backu i triumfu Dyskopolotu nad łódzką drużyną 042. Dyskopolot w samej końcówce odrobił 5 punktów straty do rywali. Kinga popisała się skuteczną akcją w obronie, a Ania złapała decydujący punkt. Ewa jak zwykle dzielnie reprezentowała barwy Grandmaster Flash. Z 15 asystami i 5 punktami była najskuteczniejszą dziewczyną w II lidze.

Ania i Kinga na Halowych Mistrzostwach Polski 2020

Wracając do tegorocznych finalistów Halowych Mistrzostw Polski 2020

Obie drużyny – Zawierucha i RJP Squad – złapały ostatnio wiatr w żagle. Jeszcze niedawno na Warszawskiej Lidze Ultimate świeżo upieczeni mistrzowie triumfowali w kat. open i zdobyli brązowe medale w kat. mieszanej. Zaś w kat. women srebrne medale stały się łupem dziewczyn z RJP Squad. Stąd nie dziwi obecność obu zespołów w finale Halowych Mistrzostw Polski.

Po drodze ekipy z Warszawy odniosły bardzo cenne zwycięstwa. W półfinałach Zawierucha pokonała Flow Wrocław (aktualnych mistrzów Polski na trawie). RJP Squad okazało się lepsze od MJAH dysku (halowych mistrzów Europy – tytuł wywalczony miesiąc temu w duńskim Herning). Według wielu obserwatorów w drugim meczu klasę pokazały dziewczyny z RJP, które były bezbłędne w ataku i poprowadziły drużynę do pewnego zwycięstwa.

W meczu o brąz triumfowało Flow Wrocław

Awanse i spadki na Halowych Mistrzostwach Europy we Wrocławiu

W drugiej lidze najlepsze okazały się Czarna Kompania i BC Kosmodysk i to te drużyny zobaczymy w przyszłym roku w najwyższej klasie rozgrywek. W I lidze nie utrzymały się niestety drużyny, które w ubiegłym roku wywalczyły awans: 71 Wratislavia i Albatros Szczecin. Z drugą ligą żegnają się drugie drużyny RJP Squad i BC Kosmodysk. Z III ligi awansowała młodzież z Flow Junior Wrocław (wielkie gratulacje!) i drugi skład MJAH dysku.

Za tydzień, także we Wrocławiu, odbędą się Młodzieżowe Halowe Mistrzostwa Polski, na których po raz pierwszy w historii będziecie mogli trzymać kciuki za drużyną Sky This.

Related Posts

Leave a reply