Debiut na Młodzieżowych Halowych Mistrzostwach Polski 2020

Potrzeba było trzech lat, by znów drużyna z Warszawy zagrała na Młodzieżowych Halowych Mistrzostwach Polski. W 2017 roku, w pierwszej edycji mistrzostw stołeczni gracze zagrali w barwach Grandmaster Flash (Fresh). W minioną sobotę ich następcy wystąpili pod szyldem Sky This. Debiut zaliczyliśmy na szóstkę;), zajmując ostatecznie tę lokatę.

Mecze w I fazie

Jadąc do Wrocławia nie wiedzieliśmy do końca czego się spodziewać. Trenując z większością graczy od września ubiegłego roku chcieliśmy się sprawdzić w warunkach turniejowych. Drużynę wsparła piątka graczy mających za sobą doświadczenie z drużyn seniorskich i na co dzień nie trenująca z nami. Dlatego niewiadomą było też to, jak uda nam się poukładać grę i jak będziemy rozumieli się na boisku.

Nasze wątpliwości rozwiał już pierwszy mecz, gdzie przyszło nam zmierzyć się z obrońcami tytułu, drużyną Brave Beavers. Mimo ogromnego doświadczenia rywala i wiadomo, dużo większych umiejętności z dyskiem, podeszliśmy do meczu bez kompleksów. Graliśmy dokładnie to, co założyliśmy sobie przed meczem. I wychodziło. Co prawda, drużyna z Dopiewa wygrała ostatecznie 6-16. Jednakże, jej zawodnicy przychodzili do nas w czasie meczu i z podziwem pytali, jak długo gramy ze sobą. O dużej różnicy punktowej zaważyła druga połowa meczu. Jak pokazały kolejne spotkania, tej umiejętności rozgrywania końcówek i stawiania kropki nad i, w naszej jeszcze niezbyt doświadczonej drużynie, zabrakło.

Było to widać choćby w meczu z 71Wratislavia. Spotkanie decydowało o tym, która z drużyn wyjdzie z drugiego miejsca w grupie i będzie walczyć o medale. Mecz rozpoczęliśmy w świetnym stylu. W pewnym momencie tablica wyników pokazywała 6-2 na naszą korzyść. Niespodzianka wisiała w powietrzu. Wtedy to rywale całkowicie przejęli inicjatywę. Zaczęli grać dużo lepiej. W nasze szeregi wdarła się zaś nerwowość. Zaczęliśmy się spieszy. Rzuty były niedokładne. I tym samym zaprzepaściliśmy kilka szans tuż pod samą strefą bronioną przez przeciwników.

Sky This – szkółka ultimate w meczu z Flow Junior

Walka o miejsce

Walcząc o miejsca 5-8, w meczach z Flow Junior BlueOne z Wrocławia oraz Albatros Junior ze Szczecina, znów pierwsze części spotkań były dużo lepsze w naszym wykonaniu. W pierwszym meczu, prowadziliśmy już 13-2, by poczuć oddech rywala w końcówce. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 16-10. W decydującym o 5. miejscu meczu z Albatrosem wygrywaliśmy już 7-4, by cztery ostatnie punkty zdobyli nasi przeciwnicy. Drużyna z północy mogła cieszyć się ze zwycięstwa w tym meczu.

Patrząc przez pryzmat naszej gry i atmosfery panującej w drużynie jesteśmy bardzo zadowoleni z debiutu. Za podsumowanie niech posłużą słowa Zosi Brzezińskiej zawodniczki Dysko polot Legionowo, która wspierała nas na tych zawodach. Po turnieju napisała do nas tak: “Super mi się z Wami gra… Świetni ludzi i atmosfera ❤️ … Jestem pod wrażeniem pracy Twojej i Ewy. Niesamowite jak można grać trenując niespełna pół roku 😍 Ja grając dwa lata nie mam takiego poziomu, a jak patrzę na dziewczyny i chłopaków ze Sky This to jest to dla mnie motywacja żeby iść w górę, rzucać i trenować. Jesteście super i trzymam kciuki za cały projekt! 🔥❤️”

Dzięki Zosia za te słowa! Mamy kolejne pół roku, by przygotować drużynę na młodzieżowe mistrzostwa Polski, tym razem na trawie.

Na koniec mistrzostw czekała nas miła niespodzianka. Wspólnie z dwoma składami Flow Junior zostaliśmy uznani za najfajniejsze i grające najbardziej fair drużyny tego turnieju. W swoim debiucie wygraliśmy nagrodę Spirit of the Game! Tytuł mistrza Polski wywalczyła pierwsza drużyna Flow Junior pokonując w finale Brave Beavers.

Skład – Młodzieżowe Halowe Mistrzostwa Polski 2020

#3 Kinga #7 Natalia #11 Franek #15 Zuzia #16 Zuzia #18 Ania #20 Dominika #23 Kuba #29 Krzysiek #61 Staś oraz gościnnie # Ola # Antek (4hands) #Zosia, Marcin (Dyskopolot) #Mikołaj (RJP Squad).

Related Posts

Leave a reply