Jaki dysk frisbee na początek?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Wybór i zakup swojego pierwszego dysku zależy od tego, co chciałbyś z nim robić. Dyski różnią się wagą, wielkością, kształtem, materiałem, z którego są zrobione.

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Wybór i zakup swojego pierwszego dysku zależy od tego, co chciałbyś z nim robić. Dyski różnią się wagą, wielkością, kształtem, materiałem, z którego są zrobione. Inne dyski używane są w ultimate, innego do freestyle’u, disc golfa czy dogs frisbee. W tym artykule skupimy się przede wszystkim na tych do rzucania ze znajomymi oraz ultimate.

Istnieje kilku producentów dysków, o których warto wspomnieć. Najstarszą firmą produkującą dyski jest Wham-O, która jest również właścicielem nazwy “frisbee” (nazwa oficjalnie zastrzeżona). Inną amerykańską firmą jest ich konkurent Discraft, którego dyski zyskał sobie na początku tego stulecia liczną grupę fanów, zarówno graczy ultimate, jak i freestyle’u. Jakością od tych dwóch firm nie odbiegają dyski takich producentów jak Eurodisc, Aria, UltiPro. Wszystkie te dyski są warte polecenia i gwarantują dobrą jakość. Nadają się zarówno do rekreacyjnego rzucania, jak i profesjonalnych treningów.

Jaki dysk frisbee do ultimate?

Każdy producent ma swoją własną technologię czyt. recepturę i podobne dyski dwóch różnych firm, mogą różnić się od siebie znacznie elastycznością, wytrzymałością czy zachowaniem w powietrzu. Najpopularniejszym dyskiem, którym rozgrywane są mecze na turniejach mistrzowskich był jak dotychczas dysk Ultra-star produkowany przez Discraft. Od pewnego czasu na turniejach na Starym Kontynencie mecze rozgrywa się dyskami firmy Eurodisc. Oba dysk ważą 175 gram i początkujący gracz nie zobaczy między nimi żadnej różnicy.

Dyski, które są zaaprobowane przez World Flying Disc Federation (Światową Federację Latających Dysków) – http://www.wfdf.org/sports/equipment

Dysków powyższych firm nie ma zazwyczaj w ofercie sklepów sportowych. Najczęściej sklepy te oferują dużo słabszej jakości zamienniki w podobnych cenach. Natomiast łatwo można je kupić w internecie i tę drogę zakupu polecamy. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem dysku, to zapraszamy do kontaktu.

Jaki dysk frisbee dla początkujących?

Kupno dysku powyższych firm to inwestycja na dłużej. Model 175 gramowy idealnie sprawdzi się w różnych warunkach. W jak szybkim czasie jesteście w stanie nauczyć się nim rzucać? To kwestia indywidualna, ale w ciągu miesiąca można dojść do jako takiej wprawy. Po tym początkowym przetarciu nie będziecie musieli kupować nowego lepszego dysku.

Wspomniane wyżej firmy często mają też mniejsze odpowiedniki 135 – 145 gramowe, które są lepsze do rzucania z dziećmi (młodsze klas szkoły podstawowej). Są one wykonane z podobnego materiału, ale są mniejsze i poręczniejsze w użyciu dla najmłodszych. Starsze dzieci i młodzież bez problemu powinny poradzić sobie standardowymi dyskami. Jeśli rozpoczynasz treningi z większą grupą ciekawą propozycją mogą okazać się elastyczne dyski J-Star, które proponuje Discraft. Wykonane są one ze specjalnego materiału. Są miękkie, dzięki czemu początkującym graczom przyjemniej się je łapie. Minimalizują ryzyko urazów w razie przypadkowego uderzenia dyskiem. W grupie początkującej dyski nie zawsze latają tam gdzie chcemy.

Jeśli jesteś zainteresowany kupnem dysku, to zapraszamy do kontaktu.

Related Posts

Leave a reply