Trening ultimate frisbee w czasie pandemii

Chcielibyśmy w najbliższym czasie wrócić do treningów w małych grupach (zgodnie z zaleceniami ministerstwa sportu), dlatego stale sprawdzamy sytuację epidemiologiczną w Warszawie. Tymczasem pozostaje nam trening w warunkach domowych.

Panująca pandemia COVID-19 uniemożliwia nam wspólne trenowanie i udział w tym co kochamy, sportowej rywalizacji. Wszyscy mamy nadzieję, że w niedługim czasie będziemy mogli wrócić na boiska. Chcielibyśmy w najbliższym czasie wrócić do treningów w małych grupach (zgodnie z zaleceniami ministerstwa sportu), dlatego stale sprawdzamy sytuację epidemiologiczną w Warszawie. Tymczasem pozostaje nam trening w warunkach domowych.

Musimy pamiętać o tym, że, jeżeli teraz nie zrobimy nic i pozostaniemy bezczynni, to po powrocie na boiska ryzyko kontuzji będzie większe. Nie będziemy również w odpowiedniej formie i będziemy w naszym planie treningowym startowali z niższego pułapu.

Trening ultimate w czasie pandemii Covid-19
fot. Klara Lipertova

Z drugiej strony trening indywidualny, bez nadzoru i wsparcia trenera, nie jest sprawą prostą. Nie każdy ma odpowiednie warunki i właściwy poziom motywacji. Zwłaszcza, że w zaistniałej sytuacji ciężko zakładać sobie jakieś cele, jeśli nie ma pewności co do odbycia się zawodów. Jak sobie z tym poradzić? Nad czym możemy pracować będąc zamknięci w domach?

W tych trudnych dla wszystkich czasach wychodzimy z propozycją do warszawskiej młodzieży. Jeżeli chciałbyś rozwijać się jako zawodnik ultimate, to możesz dołączyć do naszej grupy treningowej. Każdy otrzymuje plan dostosowany do jego wieku i potrzeb, a nasi trenerzy gotowi są Ci pomóc w trakcie konsultacji online.

Chcemy już niebawem wszyscy razem się spotkać i wrócić silniejsi, więc dołącz do nas!

Leave a reply