Zapraszamy na Piknik z frisbee oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 20

Z okazji Mistrzostw Polski do lat 20 w ultimate, które odbędą się 3 września na Stadionie Podskarbińska w Warszawie, zapraszamy na Piknik z dyskami frisbee. Organizator, drużyna Sky This Warszawa przygotowała liczne atrakcje oraz konkursy dla kibiców i okolicznych mieszkańców. Jeśli chcielibyście nauczyć się rzucać dyskiem, poznać różne dyscypliny z frisbee, albo obejrzeć zmagania młodych drużyn z całej Polski zapraszamy na warszawską Pragę.

Piknik z frisbee dla mieszkańców na Pradze

Wśród atrakcji dla kibiców i mieszkańców znajdziecie naukę rzucania dyskiem frisbee, miniTurniej ultimate frisbee dla początkujących, pokazy dyscyplin i zabaw rekreacyjnych z dyskiem. Poznacie dyscypliny takie jak: Discgolf, Dogfrisbee, Double Disc Court, Freestyle, Kan Jam, warsztaty Roundnet i Jogi. Dla kibiców zostaną przygotowane gry i konkursy, w których będzie można wygrać nagrody, w tym profesjonalne dyski do ultimate frisbee

Zapraszamy do rejestracji na miniTurniej ultimate frisbee dla dzieci, rodziców i początkujących. Rejestracja dostępna jest pod tym linkiem:

https://forms.gle/DgmEbaXwPCiEF4X78

fot. Polskie Stowarzyszenie Graczy Ultimate

Rywalizacja o młodzieżowe mistrzostwo Polski w ultimate

W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w ultimate wystąpi osiem drużyn z całego kraju. Spodziewane są młode ekipy z Płocka, Wrocławia, Szczecina, Czarnkowa oraz Warszawy. Będzie to już ósma edycja mistrzostw w kat. do lat 20. Najbardziej utytułowana drużyna Flow Junior Wrocław wygrała imprezę trzykrotnie w 2017, 2019 oraz 2021 roku. Lokalna drużyna Sky This Warszawa wystąpi w turnieju po raz drugi, przed rokiem na turnieju we Wrocławiu uplasowała się na czwartym miejscu.

W imprezie swój udział zapowiedzieli reprezentanci Polski w ultimate oraz beach ultimate (odmianie plażowej), a zwieńczeniem imprezy będzie mecz pokazowy pomiędzy plażowymi mistrzami Polski – AKS Zły, a halowymi mistrzami Europy i wicemistrzami Polski na trawie drużyną mJah Warszawa.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 20 Mixed odbędą się w sobotę 3 września 2022 r.  w godz. 9:00 – 17:00, na Stadionie Podskarbińska ul. Chrzanowskiego 23 w Warszawie. Serdecznie zapraszamy.

Wydarzenie na Facebooku, gdzie znajdziecie wszystkie aktualności, dostępne jest tutaj: https://fb.me/e/64lyiFMHF

Partnerzy wydarzenia: Polskie Stowarzyszenie Graczy Ultimate, Piekarnia Grzybki, Roundnet Polska, …

Ultimate to widowiskowy sport drużynowy z frisbee, rozgrywany na prostokątnym boisku z dwoma strefami punktowymi. Celem drużyny (5-osobowej w przypadku rozgrywek młodzieżowych) jest złapanie dysku w strefie punktowej bronionej przez przeciwników. To jeden z niewielu sportów, w których dziewczęta i chłopcy grają w jednej drużynie (Mixed). Na boisku nie ma sędziego. Zawodnicy sami są odpowiedzialni za przestrzeganie przepisów gry. Niezwykle istotne w tej dyscyplinie są zasady fair play (Spirit of the Game).

Zapraszamy na Stadion i do współpracy:

Sky This Warszawa
+48 793 157 177
kontakt@skythis.pl

28 lipca 2022

Leave a reply