Ultimate frisbee na 10. jubileuszowym Narodowym Dniu Sportu

3 mln ćwiczących osób, 5 000 wydarzeń i 100 sportowców. To podsumowanie dotychczasowych 9 edycji Narodowego Dnia Sportu, wielkiego święta, które co roku ogarnia całą Polskę. Szkoły, związki sportowe i inne organizacje prowadzą bezpłatne treningi. Wspólnie ćwiczą i promują zdrowy tryb życia. Sky This Warszawa tradycyjnie włączy się w akcję oferując we wrześniu bezpłatne zajęcia dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Będziemy uczestniczyli również w wielkim finale wydarzenia – pikniku na błoniach PGE Narodowego w Warszawie. W tym roku organizator – Fundacja Zwalcz Nudę – zaprasza na jubileuszową, 10. edycję Narodowego Dnia Sportu, która odbędzie się 18 września. Od początku wydarzenie wspiera również Ministerstwo Sportu i Turystyki.

fot. Karol Samborski

Bezpłatne zajęcia ultimate frisbee dla mieszkańców Warszawy będziemy prowadzili od początku września na terenie Dzielnicy Bielany oraz Mokotów. Zapraszamy do śledzenia naszego profilu na Facebooku, gdzie niebawem pojawią się wszystkie niezbędne informacje: https://www.facebook.com/skythisultimate

Na czym polega Narodowy Dzień Sportu?

Fundacja Zwalcz Nudę współfinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki od 9 lat organizuje nieprzerwanie to święto zdrowia i aktywnego trybu życia. Cały rok trwają przygotowania. Zaproszeni do udziału w kampanii partnerzy – punkty sportowe z całego kraju – organizują u siebie bezpłatne treningi oraz dołączają do wielkiego pikniku w Warszawie na błoniach PGE Narodowego. W ten sposób powstaje program setek bezpłatnych treningów z dziesiątek dyscyplin sportowych. Całą serię wydarzeń fundacja zbiera pod jednym hasłem i nagłaśnia wielką kampanią: Narodowy Dzień Sportu.

fot. Karol Samborski

To 10. edycja Narodowego Dnia Sportu, czyli już dekadę zarażamy Polaków i Polki sportem. Nasze statystyki potwierdzają, że się nam to udaje – co roku mamy setki treningów i setki tysięcy odwiedzających. Wciąż trzeba jednak zachęcać do ćwiczeń – szczególnie dzieci. Dlatego zapraszamy każdego, kto chce dołączyć do kampanii. Kto wie, być może to właśnie w jego siłowni czy w szkole narodzi się nowy talent, który będzie reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich? Narodowy Dzień Sportu to wydarzenie dla wszystkich, bez względu na wiek, stan zdrowia, portfela, poziom aktywności. To impreza dla zarówno dla osób, które nie uprawiają sportu, jak i dla tych, którzy już są aktywne fizycznie – mówi Krystyna Radkowska, Prezes Fundacji Zwalcz Nudę, organizatora Narodowego Dnia Sportu.

Narodowy Dzień Sportu

18 września, cała Polska

Piknik sportowo-rodzinny na błoniach PGE Narodowego, 18 września, godz. 12:00-17:00

www.narodowydziensportu.pl

21 lipca 2022

Leave a reply