ZAJĘCIA SPORTOWE Z FRISBEE DLA DZIECI

Szukasz wyjątkowych zajęć sportowych dla swojego dziecka? Zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 14 lat na zajęcia ogólnorozwojowe z elementami ultimate frisbee.

Dlaczego Twoje dziecko miałoby dołączyć do zajęć ultimate frisbee?

Każdy sport, poprzez zabawę kształtuje charakter i uczy dyscypliny. Porcja ruchu podczas zajęć wzmacnia organizm, podnosi odporność, chroni przed chorobami, bakteriami i wirusami oraz przyspiesza regenerację. Regularny trening kształtuje zdrowe nawyki oraz rozwija takie cechy, jak wytrwałość i upór.

Sport drużynowy dodatkowo uczy współpracy, współdziałania i funkcjonowania w grupie. Jednak ultimate frisbee to coś więcej, niż tylko sport drużynowy. To co odróżnia ten sport od innych dyscyplin to brak kontaktu fizycznego oraz brak sędziego. To na grających spoczywa odpowiedzialność za czystość i przyjemność z gry, dlatego duży nacisk kładziemy na naukę rozwiązywania konfliktów i napięć. Uczymy przestrzegania zasad. Rozmawiamy o tolerancji. Pracujemy nad umiejętnością wyrażania własnego zdania, przy jednoczesnej otwartości na argumenty drugiej strony. Traktujemy każdą uczestniczkę/każdego uczestnika jak partnera, dzięki temu wzmacniamy jej/jego poczucie wartości i własną samoocenę.

Zajęcia ultimate frisbee dla dzieci to nie tylko regularna aktywność fizyczna, to również szkoła życia i przyjaźnie, na które zawsze może liczyć!

Jak wyglądają zajęcia ultimate frisbee dla najmłodszych?

Zapraszamy na pierwsze bezpłatne zajęcia próbne. Przed podjęciem decyzji i dołączeniem do grupy, każdy może sprawdzić, jak przebiegają zajęcia w praktyce. W początkowym okresie oswajamy się z frisbee, uczymy się rzucać i łapać. Dużą rolę odgrywa wsparcie trenera, który czuwa nad bezpieczeństwem i uczy podstaw. Sprzęt sportowy jakiego używamy przystosowany jest dla najmłodszych i początkujących (dyski piankowe oraz z miękkiego tworzywa).

Każde zajęcia poprzedzone są rozgrzewką odpowiednią do wieku i umiejętności uczestników. Ma ona zróżnicowany charakter. Uczymy się wzorców ruchowych i poprawnej techniki biegu. Wzmacniamy organizm, aby zapobiegać urazom i kontuzjom. Często gramy w różne gry i zabawy, wykorzystujące inny sprzęt sportowy, tak by poznać się lepiej i dobrze się bawić.

Gdy uczestnicy nabiorą wprawy z dyskiem, wykonują już ćwiczenia w parach lub grupach. Celem jest nabranie swobody przy rzucaniu i łapaniu, co pozwala rozgrywać pierwsze mecze w miniultimate. Zaczynamy od małych gier 2×2, 3×3, 4×4, gdzie trener moderuje rozgrywkę i pomaga poszczególnym zawodnikom i drużynom. Z czasem uczestnicy rozgrywają już mecze samodzielnie.

Co dla najmłodszych oprócz samych zajęć ultimate frisbee?

Zajęcia ultimate frisbee to nie jedyna atrakcja przygotowana dla najmłodszych. Dla uczestników naszych zajęć organizujemy turnieje, gdzie mogą poznać graczy z różnych roczników i grup ćwiczących w innych lokalizacjach w Warszawie. Dla zainteresowanych organizujemy wyjazdy na turnieje w kraju i za granicą. W okresie wakacji organizujemy półkolonie i obozy z frisbee dla najmłodszych. Do zabawy zapraszamy również rodziców, czy to na otwarte granie dla każdego w różnych dzielnicach Warszawy, czy na pikniki z frisbee, na których przygotowujemy atrakcje niezależnie od wieku i umiejętności uczestników.

Aktywność sportowa
Gra z rówieśnikami
Możliwość wyrażania własnego zdania
Nauka rozwiązywania problemów
Uczenie się postaw fair play
Dobra zabawa

Dla najbardziej wytrwałych oferujemy dołączenie do naszych drużyn juniorskich biorących udział w młodzieżowych mistrzostwach Polski, a z czasem grę w drużynie seniorskiej Sky This Warszawa.

Gdzie odbywają się zajęcia ultimate frisbee dla najmłodszych?

Aktualnie zajęcia przeznaczone dla najmłodszych prowadzimy w czterech lokalizacjach w Warszawie, na: Ursynowie, Mokotowie, Bielanach i Pradze Południe.

Chcesz dowiedzieć się więcej, sprawdź naszą sekcję FAQ.

Zapraszamy na pierwsze, próbne zajęcia. Wypełnij formularz:

Zapisz dziecko na zajęcia!

Jak zagrać w ultimate frisbee w Warszawie

Podaj proszę imię i wiek swojego dziecka i w jakiej lokalizacji chcielibyście dołączyć do zajęć. Podaj adres e-mail do siebie, a otrzymacie od nas zaproszenie na pierwsze bezpłatne zajęcia!

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Sky This Warszawa, ul. Jordanowska 17, 04-204 Warszawa, NIP: 1133036368, REGON: 389160624 moich danych osobowych w celu kontaktu oraz odpowiedzi na przesłaną przeze mnie wiadomość, w zgodzie i na zasadach określonych w Polityce prywatności.