Rekrutacja do drużyny ultimate frisbee w Warszawie

Zapraszamy do drużyny ultimate frisbee w Warszawie, rozpoczynamy tegoroczną rekrutację. Zapraszamy zarówno dziewczęta, jak i chłopców, ponieważ ultimate do sport koedukacyjny i na boisku znajdzie się miejsce dla każdego. Jeśli nie jesteście pewni, czy ultimate frisbee jest dla Was, przyjdźcie na pierwsze BEZPŁATNE zajęcia i przekonajcie się sami.

O zajęciach ultimate frisbee w Sky This Warszawa

Sky This Warszawa to pierwsza drużyna młodzieżowa do lat 20 w stolicy. Wspólnie trenujemy od blisko 1,5 roku. Mamy już za sobą udział w Halowych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, Warszawskiej Lidze Ultimate i międzynarodowym turnieju w Lipsku. Nasze tegoroczne plany nie kończą się na turniejach juniorskich, ale chcielibyśmy zadebiutować również w rozgrywkach seniorskich o tytuł mistrza Polski (w dywizjach mixed, women i open). Dlatego zapraszamy również osoby powyżej 20 roku życia – graczy, którzy chcieliby trenować, rozwijać się i grać razem z nami.

Jednocześnie prowadzimy zajęcia ultimate frisbee dla młodszych dzieci. Aktualnie trwa rekrutacja do drużyn do: 10, 12, 15 i 17 lat. Trwa także nabór do grupy najmłodszej do lat 8, w której dołączyć do grania mogą również rodzice. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych trenerów z 15-letnim stażem w tej dyscyplinie. W zimie gramy na sali, a jak tylko zrobi się cieplej będziemy grać na boiskach. Aktualnie prowadzimy treningi na Pradze Południe, Ursynowie, Mokotowie i Ochocie, ale nie wykluczone, że od wiosny pojawią się w naszym harmonogramie nowe lokalizacje.

rekrutacja-ultimate-frisbee-warszawa

Jakie są zasady gry w ultimate frisbee?

Ultimate frisbee to sport drużynowy z wykorzystaniem plastikowego dysku tzw. frisbee. Celem gry jest złapanie dysku w strefie punktowej bronionej przez przeciwnika. Z dyskiem nie można biegać, więc po złapaniu należy się zatrzymać i podać dysk do kolejnej osoby z drużyny. To sport bezkontaktowy, więc dysk można przejąć jeśli znajduje się on w powietrzu lub jeśli przeciwnicy upuszczą go na ziemię lub wyleci na aut. W ultimate, oprócz sportowej rywalizacji, ogromne znaczenie ma dobra zabawa.

Dwie drużyny rywalizują ze sobą w duchu zasad fair play. W sporcie nie ma sędziego, więc sami zawodnicy są odpowiedzialni za przestrzeganie zasad i czystość gry. Muszą rozstrzygnąć sporną sytuację samodzielnie! Czy znacie inny taki sport, pozostawiający graczom ocenę zaistniałej sytuacji i dogadanie się? Szacunek do przeciwnika, uczciwość i zaufanie to wartości bardzo nam bliskie.

Czy ultimate frisbee to dyscyplina dla mnie?

Jeśli jeszcze masz wątpliwości to wiedz, że zaproszenie do gry z nami ma absolutnie każdy. Nie ma dla nas znaczenia Twój poziom sportowy, wzrost, wiek, płeć, przekonania. Nie umiesz rzucać dyskiem? Nie martw się, półtora roku temu większość z nas również nie potrafiła, a teraz możemy pomóc Tobie. Liczą się wyłącznie dobre chęci i Twoja motywacja do trenowania.

Chcesz trenować kilka razy w tygodniu? Nie ma problemu, mamy wystarczającą liczbę treningów, by sprostać Twoim oczekiwaniom. Szkoła czy inne obowiązki pozwalają Ci tylko na granie raz na tydzień, również nie ma problemu. Podkreślamy dobra zabawa jest dla nas równie ważna jak sportowa rywalizacja i każdy może odnaleźć w naszym sporcie coś dla siebie.

Jak wziąć udział w rekrutacji?

Najlepiej napisz na adres kontakt@skythis.pl lub wypełnij poniższy formularz. Skreśl kilka zdań o sobie – podaj swój wiek i w jakiej dzielnicy Warszawy mieszkasz, gdzie i w jakie dni możesz trenować. Odpiszemy na Twoją wiadomość i zaproponujemy Ci próbne, bezpłatne zajęcia. Będziesz mogła/mógł przekonać się sam czy ultimate to sport dla Ciebie i chcesz z nami grać.

W okresie pandemii dbamy o bezpieczeństwo własne i innych. Trenujemy w niewielkich grupach, a przede wszystkim przychodzimy na zajęcia wtedy, kiedy czujemy się zdrowi. Mamy nadzieję, że już niedługo wszystko wróci do normalności, będziemy mogli znów ruszyć pełną parą i rywalizować z drużynami z całego świata.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Sky This Warszawa, ul. Jordanowska 17, 04-204 Warszawa, NIP: 1133036368, REGON: 389160624 moich danych osobowych w celu kontaktu oraz odpowiedzi na przesłaną przeze mnie wiadomość, w zgodzie i na zasadach określonych w Polityce prywatności.

    Related Posts

    Leave a reply